Hlavní navigace

Gamestar: Top 5 her pro rok 2010

18. 12. 2009

Sdílet

Gamestar: Top 5 her pro rok 2010

 

Letos jsme si opět pozabíjeli hordy nenasytných zombíků v pokračování Left 4 Dead, znovu se vrhli do radostného, ale i strastiplného virtuálního života díky The Sims 3, posílali své vojsko na smrt a zároveň za vítězstvím v Empire: Total War, či na poslední chvíli s otevřenými ústy hltali filmovou atmosféru válečného trháku Call of Duty: Modern Warfare 2. Jaké pochutiny nám naservíruje rok 2010?

 

1. Mafia II

Ideální Vánoce dnešního hráče by vypadaly následovně: vykašlal by se na zlaté prasátko a radši by se sám jedním stal, zhlédl drsnou vánoční „pohádku“ typu „Rolničky, kam se podíváš“, udělal si malou zastávku v místní hospůdce, přičemž cestou nazpět se nenápadně svezl na sáňkách, které by namáhavě tlačil neznámý otec, který si nevšiml, že přibyl jeden kolíbavý pasažér navíc. A po pořádné štědrovečerní večeři si pod stromečkem rozbalil ten nejúžasnější herní dárek na světě – Mafii dvojku.

Tak přesně tohle o nynějších Vánocích neprožijete, přesněji řečeno určitě ne poslední fázi. I když je konec roku vcelku bohatý na kvalitní herní kousky, Ježíšek přece jenom nepřinese jeden z nejočekávanějších titulů vůbec - Mafii 2. Pokračování veleúspěšné akce s českými kořeny mělo původně vyjít už v říjnu, nakonec se ale vydání odsunulo až na nový rok, aktuálně se mluví o květnu nebo červnu. Zázraky se sice dějí hlavně o Vánocích, jisté však tedy je, že o těchto v mnoha domácnostech nebude během večerního rozbalování balíčků slyšet neutichající vřískot provázený neustálým radostným poskakováním. Připomeňme si alespoň již známá fakta o tom, co že nám to vlastně 2K Czech (dříve Illusion Softworks) připravují.

Ve hře se vžijete do italského mládence Vita Scaletta, který pochází přímo ze Sicílie, známým to působištěm mafie. Jako malý kluk se ale Vito s rodiči odstěhoval do Ameriky, kde žije dodnes, tedy během období čtyřicátých a padesátých let 20. století, v nichž se celá hra bude odehrávat. Co se samotné herní náplně týče, očekávat můžeme zběsilé honičky v dobových automobilech, které se dají vylepšovat jak po vizuální, tak technické stránce, akční přestřelky, při nichž se lze krýt za různými předměty, boční úkoly, detailní lokace, no a především hutnou atmosféru společně s naprosto perfektní grafikou a častými animacemi. Jisté v tuto chvíli také je, že tuzemská verze hry bude mít opět český dabing. O tom, kdo se na něm bude podílet, je ale prozatím předčasné hovořit. Díky zlatým českým ručičkám a perfekcionismu autorů se tak můžeme připravit na příchod velice úchvatného dílka.

Mafia 2

 

Další pokračování článku, obrázky a videotrailery hledejte v následujícím článku na sesterském serveru Gamestar:

http://gamestar.cz/tema/top-5-her-pro-rok-2010-10971

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?