Hlavní navigace

Domácí síťový server MediaShare od Verbatimu

8. 8. 2010

Sdílet

MediaShare nabízí až 2 TB úložné kapacity a přichází v robustní hliníkové schránce. Verbatim MediaShare s kapacitou 1 TB je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 6549 Kč, verze s kapacitou 2 TB bude k dostání později.

Portál www.myverbatim.com umožňuje uživatelům uploadovat fotografická alba a sdílet je na sociálních sítích jako Facebook nebo Flickr. Hudbu lze streamovat uživatelům iTunes na počítače s OS Windows a Mac, které jsou připojené k domácí síti. MediaShare poslouží rovněž k prohlížení fotografií a přehrávání hudby na domácím plochém televizoru prostřednictvím DLNA-kompatibilních zařízení jako jsou digitální přehrávače PlayStation 3 a XBox 360.

Díky tlačítku Easy Transfer mohou uživatelé uploadovat obsah do serveru přímo z přenosného pevného disku, flash disku nebo čtečky paměťových karet připojené do USB portu na přední straně. MediaShare podporuje funkci Apple Time Machine pro uživatele Mac a Windows Backup pro zálohování obsahu na počítači připojeném k síti. Nechybí ani podpora multitaskingu: to znamená, že uživatel v obývacím pokoji může například poslouchat svou oblíbenou hudbu a prohlížet si fotografie, zatímco někdo jiný v kuchyni může poslouchat hudbu uloženou na MediaShare prostřednictvím svého notebooku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?