Hlavní navigace

Dvoufaktorovou autentizaci i pro vzdálenou plochu představil Eset

27. 11. 2014

Sdílet

Podpora technologie Microsoft Remote Desktop na straně ESA znamená, že přístup k počítači pomocí vzdálené plochy je možné nyní zabezpečit pomocí dalšího ověřovacího faktoru. V praxi to znamená, že uživatel pro přístup potřebuje kromě běžného uživatelského jména a hesla také tzv. OTP (jednorázové heslo).  

„Vycházíme tím vstříc četným požadavkům na bezpečný způsob ověřování identity pracovníků, kteří přistupují k firemním zdrojům pomocí MS terminálových služeb, říká Miroslav Dvořák, technický ředitel Esetu.

Řešení Eset Secure Authentication je kompatibilní se všemi verzemi Windows Server počínaje verzí 2008 R2 až po aktuálně nejnovější verzi Windows Server 10 Technical Preview. Chrání přitom jak licencované terminálové servery, tak jednotlivá nativní připojení na vzdálenou plochu.

Vedle podpory přístupu pomocí vzdálené plochy přináší nejnovější verze ESA také větší možnosti nasazení a správy. Nově může být nasazeno také v prostředí o vícero doménách (tzv. „multi-domain, multi-forest“ sítích). Umožňuje také administrátorům kategorizaci uživatelů do při instalaci vytvořených bezpečnostních skupin v rámci Active Directory a dohled nad nimi.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?