Hlavní navigace

Dvoupásmový Wi-Fi router s až 350Mb propustností představil Netgear

21. 9. 2009

Sdílet

Přístroj rovněž zahrnuje USB rozhraní pro připojení externího USB úložného zařízení, ke kterému se lze díky funkci ReadyShare připojit z jakéhokoli zařízení v síti.
Vnitřní výbava směrovače obsahuje 680MHz MIPS procesor, vysoce výkonný zesilovač a osm podle výrobce ultracitlivých antén - to prý zaručuje maximální možný bezdrátový výkon s rychlostí až 350 Mb/s a údajně dosud nejvyšší pokrytí.
K dalším vlastnostem patří podpora QoS, samostatná tlačítka pro vypnutí bezdrátové část i celého zařízení, či možnost regulace výkonu pro optimalizaci spotřeby energetické energie. Díky funkci Push ‘N' Connect využívající standardu Wi-Fi Protected Setup (WPS) lze navíc snadno připojit další bezdrátová zařízení.
Zařízení také nabízí certifikaci Digital Living Network Alliance (DLNA), jež prý garantuje snadné streamování digitálního obsahu do HD TV či herních konzol. Kromě toho obsahuje jako první přístroj své třídy funkci pro měření objemu stažených dat, která uživatelům umožňuje přesně monitorovat aktuální množství přenesených dat a dočasně omezovat další datové přenosy, aby byly zachovány limity určené poskytovatelem připojení k internetu (ISP) a nedošlo k nucenému zpomalení maximální rychlosti pro stahování dat nebo navýšení poplatku za využívání služby.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?