Hlavní navigace

Dynavix uvádí navigaci pro Android

11. 7. 2012

Sdílet

Dynavix pro AndroidDíky této aplikaci je možné přeměnit mobilní telefon s Androidem na plně funkční navigační systém. Jeden z nejdůležitějších plusových bodů může být při výběru navigace aktuální dopravní informace. Ty jsou předávány prostřednictvím datové sítě online a umožňují v navigaci zobrazovat hlášení o událostech na trase včetně informací o délce dopravního omezení, překážky či příčině zpoždění. Aplikace tak dokáže v reálném čase nejen upravovat čas předpokládaného příjezdu, ale i vyhledat alternativní trasy, které jsou v dané situaci rychlejší.

Dynavix je vhodná i pro začínající uživatele, kteří dosud navigaci nepoužívali. „Při vývoji jsme vycházeli ze zkušeností s naší aplikací pro iPhone, která je v České republice jednou z nejprodávanějších navigací na App Storu.“ uvedl Tomáš Tvrzský, člen představenstva společnosti. Aplikace Dynavix nabízí také rozsáhlé možnosti osobního nastavení. Uživatel si může zvolit třeba barvy mapy, údaje zobrazené v informačním panelu nebo jedno z 3D aut.

Navigace Dynavix vychází z mnohaletých zkušeností vývoje navigačních aplikací a obsahuje proto mimo jiné navigaci podle jízdních pruhů, navigaci na uložené kontaktní adresy nebo asistenta rychlosti se zvukovým varováním. K dispozici jsou i standardně rozšířené možnosti, například přepínání mezi 2D a 3D mapami, automatický přepočet trasy, automatický denní nebo noční mód a upozornění na radary. Hlasové instrukce včetně uživatelského prostředí si může uživatel zvolit z velkého výběru jazykových mutací včetně poněkud netradičních pokynů namluvených Pavlem Liškou. Dynavix umožňuje také importovat body zájmu a rozšířit databázi kupříkladu o radary, obchody nebo sportovní či kulturní zařízení. Podporovány jsou formáty CSV a OV2.

Cena a dostupnost
Aplikace je k dostání pro mobilní telefony s Androidem verze 2.3-2.4 (Gingerbread) a 4 (Ice Cream Sandwich) prostřednictvím tržiště Google Play. Verzi s mapovým pokrytím celé Evropy lze zakoupit za 1749 Kč, střední Evropu pak za 999 Kč. Výrobce nabízí úvodní bonus  – při nákupu aplikace do 10. srpna 2012 získá zákazník aktuální dopravní informace na rok zdarma.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?