Hlavní navigace

Eaton představil modulární BladeUPS pro napájení blade serverů v malých a středních datacentrech

10. 10. 2011

Sdílet

BladeUPS se podle informací výrobce snadno instaluje, spravuje, hovoří dvaceti jazyky a je možné ji rozšiřovat úměrně s nárůstem požadavků na napájecí příkon. Nyní je možné ji navíc získat nejen jako jednotlivé součásti, ale také jako komplexně navržené řešení pro dané datové centrum.

Modulární BladeUPS je speciálně navržena pro potřeby IT zařízení v datových centrech. Poskytuje stabilní napájení a zároveň umožňuje jednoduché modulární rozšiřování v závislosti na nárůstu spotřeby energie centrálních jednotek blade serverů. eaton bladeupsEaton BladeUPS zároveň díky své 98% energetické účinnosti snižuje provozní náklady datových center.

Výkonový rozsah se pohybuje mezi 12 a 60 kW ve spolehlivostní konfiguraci N+1, při čemž konfigurace N+1 s výkonem 60 kW se vejde do jediného 12" stojanu. Kapacitu BladeUPS lze pak rozšiřovat po 12 kW modulech. Ty zaujímají ve 12" stojanu celkem šest výškových modulů (tzv. 6U). Bez baterií BladeUPS váží 61 kg, s bateriemi pak 140 kg.

Půdorys Eaton BladeUPS je podle výrobce údajně o 70 % menší než konkurenční produkty. V kombinaci s uvedeným řešením N+1 a výkonem 60 kW může jen na nákladech na energii uspořit v řádu měsíců i let poměrně významné částky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?