Hlavní navigace

Embarcadero uvádí ER/Studio XE pro modelování databází a datových skladů

1. 11. 2010

Sdílet

Nejnovější verze nabízí podle výrobce vylepšení uživatelského komfortu, rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon. Rozšířena byla i podpora databázových systémů o podporu nástroje Netezza TwinFin ve verzích 5.0 a 4.6.

Embarcadero ER/Studio XE profesionálům v oboru správy dat nabízí způsob tvorby a údržby podnikových databází a datových skladů s bohatšími možnostmi vzájemné spolupráce. Zabudovány jsou prostředky pro automatizaci rutinních úloh při modelování, takže uživatelé produktu by měli analyzovat a optimalizovat databáze a struktury datových skladů snáze a rychleji. Vylepšené serverové úložiště pro správu modelů je podle výrobce nyní škálovatelnější, takže ER/Studio XE má poskytnout produktivnější způsob, jak sdílet, dokumentovat a zveřejňovat modely a metadata v rámci distribuovaných týmů.

Spolu s uvolněním produktu ER/Studio XE oznamuje společnost Embarcadero partnerství se společností Netezza, globálním poskytovatelem datových skladů a nástrojů pro analýzu a monitorování. Po zahrnutí podpory Netezza 5.0 a 4.6 mohou zákazníci využít ER/Studio XE dle slov výrobce k rychlejšímu pochopení, tvorbě či správě architektur datových skladů.

Kromě lepšího využívání datových zdrojů poskytuje ER/Studio XE organizacím ty pokročilé možnosti dokumentování, tvorby výstupních sestav a systémů pro podporu rozhodování dostupné v modelovacím nástroji. ER/Studio XE podporuje Oracle, DB2, Sybase, MS SQL Server, InterBase, Netezza, Teradata, MySQL, PostgreSQL a další systémy z jediného uživatelského rozhraní.

Nově je součástí produktu ER/Studio XE rovněž rozsáhlá sada konektorů pro přímou výměnu metadat s více než 70 nástroji pro modelování či podporu datových skladů.

ER/Studio XE nabízí plnou podporu datového, procesního a softwarového modelování (UML) a splňuje tak požadavky pro implementaci modelem řízené podnikové architektury dle „Zachman Framework“. Sdílení modelů a komunikaci mezi jednotlivými uživateli a skupinami uživatelů má zefektivnit rovněž obsažený ER/Studio Enterprise Portál.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?