Hlavní navigace

Emgeton Flexaret Mini – fotomobil s 12Mpx a 3× optickým zoomem

17. 4. 2010

Sdílet

Emgeton Flexaret Mini – fotomobil s 12Mpx a 3× optickým zoomem

 

Flexaret MiniSpolečnost Bell představila u příležitosti 70. výročí vzniku značky Flexaret unikátní mobilní telefon Emgeton Flexaret Mini, který se pyšní integrovaným fotoaparátem vybaveným 12,2Mpx snímačem a trojnásobným optickým zoomem.

Tělo tohoto produktu je dle výrobce tvořeno pevnou konstrukcí z tvrzených plastů. Kompaktní přístroj s rozměry 113 × 52 × 19 mm a hmotností 143 g přichází s kombinací stylových černých a stříbrných designových prvků s matnou povrchovou úpravou. Čelní straně vévodí 3" TFT dotykový odporový displej s WQVGA rozlišením 400 × 240 bodů a podporou 262 tisíc barev. Je napojen na dvojici senzorů pro automatickou korekci obrazu – senzor natočení (slouží pro úpravu orientaci displeje, prohlížení fotografií a rychlé ztišení vyzvánění dle aktuální prostorové orientace mobilu) a senzor osvětlení (reguluje podsvícení displeje v závislosti na míře světla v okolí).

Dotykový displej se spolu s pětisměrovým ovládacím kolečkem a dvěma funkčními tlačítky po jeho stranách, které slouží k pohybu v nabídce telefonu a k ovládání hovorů, stará o obsluhu většiny funkcí telefonu včetně zadávání alfanumerických znaků, využívaného nejčastěji při psaní textových nebo emailových zpráv.

Další ovládací prvky jsou umístěny na pravém boku přístroje a optimalizovány zejména pro použití přístroje ve fotografickém režimu. Dvojice směrových tlačítek poslouží pro využívání zoomu, další dvě tlačítka pak pro samotný proces fotografování – spuštění fotoaplikace a expozici snímků. Na levém boku přístroje lze najít i slot pro paměťové karty microSDHC. Ve spodní hraně telefonu je zapuštěna krytka univerzálního miniUSB 2.0 rozhraní, které slouží k připojení datového kabelu, sluchátek či nabíječky.

Aby se budoucí majitelé nemuseli bát nenadálého vybití akumulátoru, Emgeton přidává do balení produktu i jeden náhradní. Vybít ale i jeden z nich dá pořádnou práci – Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 020 mAh dokáže zajistit až 10 h hovoru, 450 h pohotovostního režimu nebo expozici 1 320 fotografií (v automatickém módu fotoaparátu).

Vzhledem k funkcionalitě 3× optického zoomu obsahuje zadní strana telefonu kulatý výstupek typický pro běžné kompaktní fotoaparáty, z nějž se po aktivaci režimu fotoaparátu vysouvá objektiv s optikou. Krytka objektivu je aktivní. Vedle nelze přehlédnout ani okénko blesku, jehož záblesky zajišťuje výkonná xenonová výbojka.

Chloubou přístroje jsou funkce jako např. stabilizátor obrazu, detekce obličeje, redukce červených očí, histogram, režim panorama, sekvenční snímání (až 16 snímků), makrorežim od 5 cm, natáčení videa ve VGA rozlišení či hlasová poznámka k fotografii. Samozřejmostí je také automatické zaostřování fotografií, nastavování citlivosti ISO (v rozmezí 80 až 3 200), samospoušť, možnost úpravy fotografií přímo v telefonu a řada dalších běžných funkcí digitálních kompaktních fotoaparátů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?