Hlavní navigace

Epic Games možná rozjede svůj vlastní obchod s aplikacemi

1. 1. 2019

Sdílet

Aktuální zpráva listu Wall Street Journal totiž uvádí, že Epic má v plánu prodávat nejen hry pro Android, ale také uvažuje o obchodu s aplikacemi všeobecně.

Společnosti Apple a Google na prodeji aplikací vydělají poměrně dost peněz – vývojářům berou 30 procent z tržeb, na rozdíl od firmy Epic, která si z Games Storu bere pouhých 12 procent a developerům tak zbyde 88 procent.

Když Epic vydával svůj Fortnite pro Android, který je v dnešní době asi nejoblíbenější mobilní hrou na světě, obešel obchod Google Play a prostě hru distribuoval napřímo. Vzhledem k úspěchu hry je dost možné, že i všeobecný app store bude mít úspěch.

Podle společnosti Visible Alpha tvoří tržby z prodeje aplikací v příslušných App Storech zhruba pět procent na celkových tržbách Applu a Googlu. Vzhledem k tomu, že 30procentní marže z prodeje aplikací je ale v podstatě zisk, znamená to, že kdyby Apple a Google dorovnaly konkurenci ze strany Epiku, přišly by o mnohem více. Tržby by se totiž měnily jen kosmeticky, zato se ziskem by to bylo horší.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?