Hlavní navigace

Ericsson uvádí řešení pro vyšší výkon mobilních sítí

12. 2. 2014

Sdílet

Ericsson uvádí řešení Networks Software 14B, který má umožnit zvýšení výkonu mobilních sítí. Určen je především mobilním operátorům a dalším provozovatelům příslušné infrastruktury.

Software obsahuje více než dvě stovky nových funkcí, které mají fungovat napříč síťovým hardwarem. K novinkám patří funkcionalita LTE Carrier Aggregation (spojování nosných signálů), což umožňuje dosahovat maximálně datové rychlosti na úrovni 450 Mb/s. Operátoři proto mohou efektivněji využít možnosti jim přidělených kmitočtových pásem kombinováním širokého spektra frekvencí.

Další novou technologií v Networks Software 14B je LTE Uplink Coordinated Multi Point (UL COMP), která zlepšuje pokrytí a přístup k aplikacím pro všechna zařízení. Obsahuje i speciální funkcionality pro technologii WCDMA, jako například Dynamic Power Sharing, které datové rychlosti všech zařízení zvýší až o 50 %.

Software je dnes v sítích stejně důležitý jako hardware. Množství z dnešních řešení, jako například voice over LTE (VoLTE) vyžadují softwarovou interakci s prakticky každou součástí sítě. Ericsson proto uvádí, že vyvinul systém nástaveb, který splňuje požadavky procesů při spuštění softwaru ve velkém rozsahu. Telekomunikačním operátorem to má umožnit rychlý přechod na nejnovější verzi softwaru.

 

Výkonný viceprezident Ericssonu a šéf divize Networks, Johan Wibergh v této souvislosti uvedl: "Datový provoz neustále roste a mění se. Abychom byli s tímto vývojem schopni držet krok, musí být další rozvoj sítí diktován softwarem. Pokud operátoři budou pracovat neustále s nejnovější verzí softwaru, budou profitovat z růstu a výkonu sítě.“

Údaje z aktuálně provozovaných sítí podle Ericssonu ukazují, že operátoři, kteří využívají nejnovější softwarové verze, mají v průměru o 30% lepší rychlosti stahování a až o 50% rychlejší uplink oproti operátorům se starším softwarem. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?