Hlavní navigace

Eset NOD32 Antivirus 5 a Eset Smart Security 5 přináší vyšší výkon a lepší zabezpečení

13. 9. 2011

Sdílet

Eset Smart Security 5 a Eset NOD32 Antivirus 5 nabízejí řadu nových a vylepšených funkcí a také nový model licencování, kdy zakoupenou licenci může uživatel použít na libovolném operačním systému, pro který jsou produkty Esetu k dispozici. Mezi nejvýznamnějších pět nových funkcí patří:
·    Eset Live Grid, ochranná technologie fungující na bázi cloud-computingu,
·    nové ovládání přenosných médií – umožňuje detailnější kontrolu externích zařízení ,
·    rodičovská kontrola (pouze Eset Smart Security 5),
·    vyspělý systém ochrany proti vniknutí (HIPS),
·    herní režim.

Mimo jiné došlo ke změně u nástroje dříve nazývaného ThreatSense.Net – ten pracoval na bázi modelu cloud a sbíral data od uživatelů řešení Eset z celého světa. Tato technologie se nyní nazývá Eset Live Grid a nabízí optimalizaci skenování na základě seznamu „bezpečných” souborů. Reputace na základě režimu cloud je další metodou využívanou nejnovější generací produktů Eset, jež umožňuje zjistit, zda je daný objekt bezpečný či nikoli. Výsledkem je vyšší přesnost při detekci hrozeb a zároveň vyšší rychlost skenování.

Pravidelné statistiky počítačových hrozeb, které společnost Eset zveřejňuje každý měsíc, ukazují, že přenosná média jsou čím dál víc používána k šíření virů a škodlivého softwaru. USB média mohou po připojení napadnout počítač skrytým virem, aniž by bylo PC připojeno k internetu. Funkce Kontrola externích médií automaticky vyzve uživatele, aby nechal zkontrolovat obsah všech flash pamětí (USB, SD), firewire, CD a DVD, takže lze zablokovat konkrétní hrozby, které by se mohly do systému dostat prostřednictvím médií. Uživatel díky této funkci může přenosná média zakázat nebo povolit, a to na základě typu médií, výrobce, velikosti a dalších atributů. Vedle toho je možné nastavovat nebo blokovat různá povolení pro čtení/zápis nebo jen čtení. Tato omezení lze nastavit pro konkrétního uživatele nebo skupinu uživatelů. Uživatel se může rozhodnout přístup zablokovat a vytvořit si vlastní seznam „povolených” USB zařízení.

Rodičovská kontrola umožňuje blokovat stránky, které mohou obsahovat potenciálně závadný materiál, přičemž lze předem nastavit kategorie stránek, které se mají blokovat. Zároveň lze nastavit „roli” pro každý uživatelský účet, přičemž každý z těchto účtů může mít definován vlastní seznam kategorií, které je možné procházet, anebo které jsou zakázány.

Host Intrusion Prevention System (HIPS) nabízí další vrstvu zabezpečení a technologicky zdatným uživatelům umožňuje upravit si chování celého systému a každé jeho části. Uživatel si může definovat pravidla nebo systémový registr, procesy, aplikace a soubory.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?