Hlavní navigace

EU určila datum pro slyšení s Microsoftem ohledně Internet Exploreru

6. 5. 2009

Sdílet

Slyšení Microsoftu u evropské komise proběhne počátkem června

 

Jonathan Todd, tiskový mluvčí komise Evropské unie pro čistou konkurenci, ohlásil dny 3. až 5. června jako datum, kdy se bude Microsoft moci ústně bránit nařčením z nečisté ochrany prohlížeče Internet Explorer. Zdroje blízké Microsoftu sice potvrzují, že společnost brzy po předložení písemné obrany svého stanoviska požádala i o ústní slyšení, ale dosud prý definitivně neurčila jeho datum konání.

Slyšení bude šancí pro Microsoft na obranu proti obviněním z narušování pravidel čisté konkurence, které proti společnosti vyřkla EU na základě stížnosti norské společnosti vyvíjející webový prohlížeč Opera. EU označila integrování Internet Exploreru přímo do Windows jako klíčovou výhodu prohlížeče proti ostatním konkurentům.

Microsoft po několika odkladech konečně přišel se vstřícným krokem, když do nového OS Windows 7 přidal funkci úplného odstranění Internet Exploreru ze systému. Tuto možnost si mohou uživatelé vyzkoušet v právě uvolněné RC verzi Windows 7. Microsoft považuje toto opatření ve své písemné formě obhajoby jako více než dostačující a je připraven své stanovisko hájit i ústně na červnovém slyšení.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?