Hlavní navigace

Expanzi Google Chrome nezastavily ani nové verze IE a Firefoxu

4. 5. 2011

Sdílet

Internet Explorer v období mezi březnem a dubnem opět ztrácel svůj podíl na trhu, konkrétně o 0,81 %. Propadl se také podíl Firefoxu, a to o 0,17 %, díky čemuž tento prohlížeč ztratil to, co za předchozí dva měsíce získal. Na druhou stranu Chrome od Googlu si 0,37 procentních bodů polepšil. Dařilo se i prohlížeči Safari od Applu, jež mezi březnem a dubnem získal 0,54 %, tedy nejvíce ze všech zúčastněných. Podíl Opery na trhu se nepatrně zmenšil o 0,01 %.

V současné době tak největší podíl ovládá stále Internet Explorer s 55,11 %, což představuje jeho historické minimum. IE9 v uplynulém měsíci získal 2,41 % trhu, zatímco IE8 1,35 % ztratil. I přesto je „osmička“ stále nejpoužívanější verzí Internet Exploreru. Na druhém místě se drží Firefox s 21,63 %. Dlužno dodat, že ve stejném období minulého roku na tento prohlížeč připadalo 24,72 %. Vypadá to, že k navýšení procentního zastoupení Mozille nepomáhá ani čtvrtá generace Firefoxu. Na třetím místě se nachází Google Chrome s 11,94 procenty.

Podíl jednotlivých prohlížečů na trhu sleduje společnost Net Applications prostřednictvím více než sto šedesáti milionů uživatelů, kteří každý měsíc vstoupí na monitorované webové stránky.

 

Úvodní foto: © olly - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?