Hlavní navigace

Ztracený mobil se může objevit i v Indii, zjistil při experientu Avast

31. 10. 2015

Sdílet

Avast Software zveřejnil výsledky experimentu, v rámci kterého Avast rozmístil po městech New York a San Francisco 20 chytrých telefonů a následně sledoval, co se s nimi děje. V každém z obou měst bylo náhodně umístěno deset telefonů. Telefony skončily na různých místech – jeden z nich je stále aktivní v indické Bombaji.

Rozmístění telefonů předcházela instalace tří různých bezpečnostních aplikací na všechna zařízení: bezplatné aplikace Avast Anti-Theft, Lookout Mobile Security a Clean Master. Na každý telefon byla také zaslána zpráva s kontaktními údaji, kam v případě nálezu telefon vrátit. Z dvaceti telefonů byly pouze čtyři navráceny do Avastu; za zbylými se skrývají zajímavé příběhy.

V průběhu pěti měsíců byli analytici Avastu schopni pomocí aplikací sledovat ztracená zařízení a zaznamenat následující zjištění: 

  • Většina telefonů byla promazána pomocí funkce obnovení továrního nastavení (tzv. factory reset)
  • Avast Anti-Theft byla jedinou aplikací, která obnovu továrního nastavení přežila
  • Jeden telefon cestoval za oceán na nákladní lodi, až se nakonec usadil v Indii, kde je momentálně používán
  • Jeden telefon letěl na ostrov Dominikánská republika
  • Jeden telefon skončil v zastavárně
  • Jeden telefon brázdí s taxikářem ulice San Francisca

„Každý rok lidé ztratí více než 3 miliony telefonů,“ řekl Gagan Singh, prezident mobilní divize Avastu. 

Zatímco se většina ztracených telefonů stále někde toulá po světě, čtyři lidé ztracená zařízení Avastu navrátili. Jedním z nálezců byla Quiana W. z New Yorku, která řekla: „Vím, jaké to je ztratit něco cenného, ať už peněženku nebo telefon. Nechtěla jsem, aby ten pocit prožíval i někdo další.”

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?