Hlavní navigace

Facebook pozdrží odhalení svého chytrého reproduktoru

28. 3. 2018

Sdílet

Tento krok není žádným velkým překvapením. Společnost správně usoudila, že přinést na trh konkurenta zařízení Amazon Echo či Google Home v tuto chvíli není dobrý nápad. Domácí reproduktory jsou alespoň na západních trzích bezesporu velice populární, stále však zůstávají otazníky týkající se toho, jak moc respektují soukromí svých uživatelů, zejména proto, že jsou vybaveny mikrofony, jež jsou neustále aktivní.

Zprávy o tom, že Facebook pracuje na svém vlastním hardwaru, kolují zhruba od poloviny loňského roku. Jeden z chystaných produktů (pravděpodobně nazvaný Portal) v sobě kombinuje chytrý reproduktor a 15palcovou dotykovou obrazovku – něco podobného už nabízí Amazon ve formě zařízení Echo Show. Hlavním cílem Portalu od Facebooku by mělo být udržování kontaktu mezi členy rodin a přáteli prostřednictvím videochatu. Kromě toho má společnost vydat i levnější, samostatný reproduktor.

Oba reproduktory mají přijít na trh s digitálním hlasovým asistentem, ne nepodobným Siri či Alexe. Původně měly být odhaleny v květnu s počátkem prodeje někdy na podzim. Jenže po skandálu Cambridge Analytica Facebook uvádí, že zařízení sice uvede ještě letos, jenže před jejich odhalením potřebuje provést ještě „hlubší zhodnocení“ toho, jak budou nakládat s daty uživatelů.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?