Hlavní navigace

Fantastický vstup iPadu: Za jeden den 300 000 prodaných kusů

6. 4. 2010

Sdílet

Skóre iPadu po jednom dni na trhu: 300 000 prodaných kusů

Apple iPad vstoupil na americký trh ve velkém stylu, když se ho hned první den prodalo neuvěřitelných 300 000 kusů. Rekordy se lámaly v sobotu i v počtu stažení elektronických knih, kterých si uživatelé v iBookstore koupili na 250 000. Firma Apple o tom informovala ve své tiskové zprávě hodnotící sobotní uvedení na trh svého tabletu iPad.

Neuvěřitelný počet prodaných iPadů je další výsledek skvělého marketingu a brand managementu společnosti Apple, který vyvolal doslova davové šílenství v celých Spojených státech. Po celé zemi se v sobotu hromadily stovky lidí před obchody Apple, aby si mohly co nejdříve zakoupit nový technologický počin s jablíčkem na obalu.

Čtěte také: Davové šílenství okolo začátku prodeje iPadu

Prodej tří set tisíc iPadů proběhl jak samotným prvotním nákupem v kamenných obchodech Applu, tak i realizováním předobjednávek, které na svůj tablet Apple přijímal téměř měsíc před samotným začátkem prodeje přístroje.

Apple hodlá do konce roku prodat alespoň 3 milióny iPadů, což by se mu při nastoleném tempu mělo podařit. Prodeje v dalších zemích světa totiž teprve začnou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?