Hlavní navigace

Finální verze IE9 bude v ČR dostupná 15. března

10. 3. 2011

Sdílet

Českou verzi prohlížeče si budou moci uživatelé stáhnout ze stránek společnosti Microsoft nejdříve v úterý 15. března 2011 od 6 hodin ráno.

Devátá verze tohoto webového prohlížeče přináší uživatelům řadu novinek, ať už jde o zvýšení rychlosti prohlížeče, rozsáhlejší podporu webových standardů, minimalistické uživatelské rozhraní nebo široké spektrum bezpečnostních funkcí. Výrazném posunem vpřed je i hardwarová akcelerace vykreslování obsahu stránek za použití jader grafických karet. Se stejnou funkcí ovšem přišel ještě před vydáním finální verze IE9 Google ve svém prohlížeči Chrome. Také Mozilla zabudovala hardwarovou akceleraci do chystaného Firefoxu 4.0. Ten bude na rozdíl od IE9 ovšem fungovat i pod staršími Windows XP. Zajímavou novinkou v Internet Exploreru 9 je také možnost udělat z libovolné webové stránky „aplikaci“ v systému Windows 7, a to jejím připnutím na hlavní panel.

Více informací o zatím poslední verzi prohlížeče Internet Explorer 9 označené jako Release Candidate lze získat na stránkách: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/internet-explorer/products/ie-9/home.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?