Hlavní navigace

Firemní edice Esetu nabízejí webové filtry přímo na stanici

14. 6. 2012

Sdílet

Nové verze představují podle výrobce pro uživatelské stroje malou zátěž i nabízejí i pokročilou vzdálenou správou s důrazem na individuální potřeby konkrétního pracovníka.

Skenovací systém ThreatSence poskytuje hned několik vrstev detekce malware, vylepšením je i systém včasného varování Live Grid (reputaci na bázi cloudu), který nabízí proaktivní ochranu proti aktuálním hrozbám.

Mezi nové funkce patří mimo jiné filtrování obsahu webu přímo na klientksé stanici (není tedy provozován na bezpečnostních branách, které jsou v případě použití mimo firemní síť neúčinné).

Remote Administrator obsahuje možnost monitoringu stavu sítě přes webový prohlížeč či systém vzdálené správy s nastavitelnými pravomocemi pro administrátory, rollback aktualizace, funkce náhodných kontrol, formát několikanásobného přihlášení, podporu RSA Envision či Microsoft NAP.

Produkty řady Endpoint Solutions jsou postavené na technologii NOD32. Eset současně vydal i nové verze dalších firemních produktů - File Security pro Microsoft Windows Server, File Security pro Microsoft Windows Server Core a Mail Security pro IBM Lotus Domino.

 

Endpoint Antivirus a Endpoint Security podle výrobce:

* Web Control – Tato funkce omezuje přístup k webovým stránkám podle kategorie a umožňuje správcům definovat pravidla pro skupiny uživatelů v souladu s podnikovými předpisy. Omezuje a monitoruje navštívené webové stránky na základě mnoha kategorií (hry, sociální sítě, nakupování a další). Webové stránky jsou automaticky klasifikovány do kategorií na bázi cloudu. Správce se může rozhodnout blokovat stránky nadměrně zatěžující datový provoz a zachovat tak plynulost síťového připojení spolu s firemními předpisy upravujícími chování na internetu.

* Klientský antispam – Efektivně filtruje spam na koncovém zařízení uživatele.

* Firewall – Chrání před neautorizovaným přístupem k firemní síti a poskytuje ochranu proti hackerům a úniku dat.

* Device Control – Blokuje neautorizovaná média a zařízení a umožňuje nastavení pravidel a parametru pro jednotlivá média, zařízení, uživatele a klienty.

* Antivirus / Antispyware: Eliminuje všechny typy hrozeb včetně virů, rootkitů, červů, spyware a nabízí nový způsob scanování založené na systému Cloud: Whitelisting bezpečných souborů na základě databáze souborů reputace v cloudu. Do cloudu se posílají pouze informace o spustitelnosti a archivní soubory.

* Remote Administrator: Umožňuje spravovat všechna bezpečnostní řešení Esetu díky využití konzole centrální správy. Nový systém správy na základě rolí umožňuje nastavit různé kompetence pro jednotlivé uživatele. Navíc toto řešení umí vytvářet audit uživatelů a vynucovat svým prostřednictvím bezpečnost hesel ve firmě.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?