Hlavní navigace

Fotoaparát BenQ E1260 s technologií HDR

8. 7. 2010

Sdílet

Společnost BenQ oznámila nový přírůstek do své řady digitálních fotoaparátů – jedná se o model E1260 HDR (High Dynamic Range). Novinka příznivcům digitální fotografie nabízí snímač s 12 megapixelovým rozlišením, 28mm širokoúhlý objektiv se 4násobným optickým zoomem a možnost natáčet video v rozlišení 720p. O přízeň zákazníků se dále bude ucházet jasný 2,7palcový LCD displej, na němž lze pracovat se scénickými režimy. Ve výbavě nechybí ani aplikace G-Sensor a v neposlední řadě technologie vylepšení obrazu HDR.

Technologie vylepšení obrazu HDR byla podle výrobce zpracována tak, aby do pořízených fotografií přinášela i jemné detaily, a to jak ve výrazně tmavých, tak i světlých oblastech jednotlivých snímků. Tato technologie dle BenQ také představuje nástroj pro překonání nesnází při pořizování snímků s protisvětlem.

Pokud se před vámi objeví situace, kterou je těžké zachytit v jednotlivém snímku, můžete k zaznamenání těchto momentů využít schopnosti fotoaparátu točit videa s rozlišením 720p. Fotoaparát dále přichází s inovacemi v oblasti inteligentních scénických režimů. Je schopen automaticky detekovat až 12 různých scén – jedná se o režimy Krajina, Portrét, Portrét s protisvětlem, Noční scéna, Noční portrét, Makro, Západ slunce, Text, Listy, Sníh a Klid.

Mezi další zajímavé funkce obsažené v modelu BenQ E1260 patří automatická detekce tváře, detekce mrknutí nebo funkce zachycení úsměvu a vylepšení krásy. K dispozici je také inteligentní režim zaostřování, možnost správy souborů přímo ve fotoaparátu, automatická rotace snímků, technologie stabilizace Super Shake-Free (S.S.F.).

BenQ E1260
Cena BenQ E1260 byla stanovena na 2599 Kč s DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?