Hlavní navigace

Fujitsu představuje nový tablet s podporou multidotekového ovládání

6. 9. 2010

Sdílet

Známý japonský výrobce počítačových zařízení Fujitsu představil na aktuálně probíhajícím berlínském veletrhu spotřební elektroniky IFA (můžete se o něm dočíst v našem článku) nové tablet PC s označením LifeBook T580. Zařízení disponuje konvertibilním 10,1palcovým displejem založeném na odporové technologii. Při představení tabletu výrobce vyzdvihl především podporu vícedotykového ovládání, neboli multitouch, na niž jsou uživatelé zvyklí především díky celosvětově protěžovanému iPadu.

Přihlédneme-li k hardwarovým specifikacím, tablet ve své kategorii rozhodně nepatří mezi průměrné stroje. V závislosti na verzi můžeme pod kapotou nalézt rychlý procesor Intel Core i5, až 4 GB operační paměti, 128 GB SSD disk a volitelně Wi-Fi, Bluetooth, GPS nebo 3G modul. Při použití 6článkové baterie potom tablet slibuje výdrž až 8 hodin.

Viceprezident systémových řešení na pracovištích Fujitsu Rajat Kakar v tiskové zprávě německé divize společnosti Fujitsu sdělil: "Nový LifeBook T580 představuje elektronického společníka především při cestování. Uživatelé nemusí činit žádné kompromisy, pokud jde o připojení a snadné použití. Ať už ve vlaku nebo v hospodě, díky svým malým rozměrům a hmotnosti nabídne T580 Lifebook vlastnosti a výkon přenosného počítače."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?