Hlavní navigace

GameStar: Splinter Cell - Conviction

23. 1. 2010

Sdílet

Splinter Cell: Conviction

 

Obecně se na to, že je tento díl oznámen už pěkně dlouho, ví o hře vcelku málo. Příběhová linka je totiž zahalena do hávu tajemství a očekávání, jelikož se druh děje, na který jsme byli zvyklí doposud, radikálně mění.

Sam Fisher se tentokrát ocitá v opačné pozici – stojí proti svému bývalému vedení, proti zákonu a proti svým morálním hodnotám, které jsou dávno pryč. Na začátku traileru představeného na E3 sám říká, že člověk udělá cokoliv, když je zatlačen do extrému, a jeho bývalý nadřízený, kolonel Lambert, Sama přímo označuje za mrtvého. Pronáší, že muž, který poslouchá rozkazy ze sluchátka v uchu, už neexistuje. Všechno se však děje proto, že Samova dcera Sarah byla údajně zabita opilým řidičem a Sam se chce jen pomstít a odhalit spiknutí, ležící za její smrtí.

 

Sam Fisher

 

Vedoucí analytička NSA, Anna Grimsdottir, je zpět v roli Samové asistentky, společně s Victo Costerem – bývalým členem Navy Seals -, jenž má se Samem dlouhou historii, takže se jistě setkáme s nějakými vzpomínkami. Nejdůležitější postavou ve hře je však tentokrát obchodník se zbraněmi jménem Andriy Kobin, který je považován za vraha Sarah a údajně se pohybuje někde na Maltě.

Protože ale hrdina opouští NSA a je uprchlíkem vydávajícím se na vlastní misi, nemá s sebou už žádné moderní vymoženosti a obleky. Tentokrát musí používat provizorní vybavení v lokacích nebo ze zásob zbylých přátel – v jednom z gameplay videí můžeme vidět, jak Sam rozbíjí okno svého SUV, aby sklo poté použil jako náhražkový optický kabel, což je však jen začátek možností improvizovaného vybavení. Ubisoft také oznámil, že má hráč příležitost znovu vstoupit do Third Echelonu v pozdějších částech hry, což s sebou nese jisté povinnosti, ale i kvalitní vybavení. Dokud tedy budeme sami za sebe, snad půjdou ukrást známé „třísenzorové“ brýle z mrtvých protivníků.

Další pokračování článku hledejte na sesterském webu GameStar:

http://gamestar.cz/preview/splinter-cell-conviction-11039

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?