Hlavní navigace

GameStar: Vanquish

16. 3. 2010

Sdílet

GameStar: Vanquish

 

Jakmile se objevil první trailer, začaly se ze všech stran ozývat fanboyové a každý tvrdil něco jiného. Jedni Vanquish přirovnávali ke Gears of War, jiní k Metal Gear Solid a našli se i tací, kterým neunikla podobnost se sérií Halo. Zabrání to této zajímavě vypadající akční hře z kuchyně Shinjiho Mikami, aby vynikla, nebo má tato herní legenda v rukávu nějaká esa?

vanquish

Shinji Mikami proslul hlavně díky své účasti na hororové akční sérii Resident Evil, z níž se po jeho odchodu – pátý díl – stal nemastný neslaný průšvih. Na volné noze však dlouho nezůstal a založil si vývojářské studio Platinum Games, kde po boku vývojářů ze studia Clover (Okami, God Hand) vytvořil MadWorld a Bayonettu. Dnes dělá na akční hře Vanquish a podle všeho si je svým novým projektem zatraceně jistý. Upřímně totiž přiznal, že si vzal to nejlepší z her jako je Gears of War, či Modern Warfare a uplácal z toho něco, co mu začalo připomínat Halo, až mu tuto podobnost někdo nadhodil.

Vanquish je third-person akční hra s notoricky známým systémem krytí, napínavou akční kampaní a hlavním hrdinou, Samem Gideonem, navlečeným ve futuristické odlehčené zbroji. Nemá sice desítky kilogramů svalové hmoty (viz hrdinové z Gears of War), ani super tajnou vizáž ve stylu Master Chiefa, ale zase má za zády vývojářskou legendu, která se stará o to, aby mezi konkurencí nezapadl ani se svou neskrývanou derivativností.

vanquish


Shinji přiznává, že měl období, kdy dělal vyloženě komerční hry, které slavily úspěch (viz RE) a období, kdy naopak nechával svou představivost bujet (God Hand) a moc neprodával. Vanquish by měl být někde mezi. Aby toho  docíllil, konzultuje každý svůj nápad s marketingovými poradci a lidmi, kteří vědí, zda bude prodávat. Od Vanquish se dá tedy daleko více očekávat sázení na zajeté postupy než kreativní myšlení, přesto by ani po této stránce neměl zklamat.

 

Pokračování článku hledejte na spřízněném webu GameStar:

http://gamestar.cz/preview/Vanquish-11160

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?