Hlavní navigace

Geetoo chce nabízet hardware jako cludovou službu

5. 10. 2020

Sdílet

Geetoo chce s novou službou využít současné nejisté situace, kdy není jasné, jak se bude byznys vyvíjet příští týden natož za měsíc. Nová služba má proto snížit jednorázové investiční náklady. Geetoo Scale je služba, která zajistí potřebný firemní hardware do vlastní on-premise lokality společně s výhodami, které přináší cloudové služby. 

Novinka nabízí nepřetržitý monitoring zákazníkova prostředí, škálování a konfiguraci jednotlivých komponent technologií, dle skutečné spotřeby. Pro případ nenadálého navýšení výkonu je počítáno s dostupnou kapacitou, která pokryje výkonnostní špičky.

Firma pak klientům účtuje pouze reálná konzumace výkonu a diskové kapacity formou měsíčního vyúčtování spotřebovaných zdrojů.

„V době Covidu, kdy firmy šetří náklady, přicházíme se službou, která nabízí výhodu dvou segmentů. Geetoo Scale reflektuje potřeby a požadavky našich zákazníků. Jsme rádi, že se silným partnerem tohoto projektu stala právě J&T Leasing, “ říká Vladimír Kvaš, CEO a spoluzakladatel společnosti Geetoo.

Firma už má první referenční zákazníky, další desítky by měly přibýt do konce roku. Na rozdíl od konkurenčních služeb jako je třeba HPE GreenLake Geetoo nabízí hardware trůzných značek, ale především je schopné také cílit na menší zákazníky, kterým stačí třeba i velmi nízké jednotky serverů pořízených touto cestou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality