Hlavní navigace

WebMonitor od GFI nově nevyžaduje ISA server

4. 11. 2009

Sdílet

Doteď přitom WebMonitor fungoval jako plugin do ISA serveru. V současné době může GFI WebMonitor fungovat nejen na platformě ISA, ale také nezávisle na jakémkoliv firewallu či proxy serveru a být nasazen na většinu serverových či klientských operačních systémů Windows, a nově zahrnuje také Proxy a WPAD server.

WebMonitor poskytuje firemnímu managementu mimo jiné možnost sledovat brouzdání uživatelů po webu, blokovat přístup k vybraným webovým stránkám na individuální i skupinové úrovni, chránit proti skrytému stahování, a blokovat či identifikovat procesy stahování, které mohou být škodlivé jednak svým obsahem, jednak neúměrným zatěžováním síťových zdrojů.

WebMonitor dovoluje administrátorům určit, na jaké webové stránky se uživatelé dostanou a které kategorie webových stránek, jako jsou například materiály nepřístupné do 18 let, on-line hry, osobní e-maily, peer-to-peer komunikace, Facebook, MySpace a další, budou blokovány. Monitorování webu navíc usnadňuje pravidelně aktualizovaná, obsáhlá databáze poskytující seznam URL a kategorizaci více než 205 milionů domén.

Novinka rovněž nabízí prvky webové bezpečnosti, jež umožňují monitorovat soubory stahované zaměstnanci, blokovat soubory typu MP3 a filmy, a skenovat všechny soubory na přítomnost virů, spywaru a malwaru prostřednictvím kombinace různých antivirových enginů.

WebMonitor také snižuje rizika phishingu pomocí blokování přístupu k podezřelým webovým stránkám s využitím automaticky aktualizované databáze phishingových URL. Funkcionality webového monitoringu také umožňují sledovat a blokovat chatování a výměnu souborů na Windows Live Meesenger (MSN).

„Nejnovější průzkum, který jsme provedli ve Spojených státech, zjistil, že v oblasti monitoringu využívání internetu na pracovišti téměř polovina organizací zaostává za svou konkurencí. To znamená, že si tyto organizace plně neuvědomují rizika, která přináší nekontrolovaný přístup do internetu. V žádném případě se nejedná o sledování typu „Big Brother“, ale spíše o to být včas varován a připraven na možná rizika. S takovýmto monitorováním získává management firmy celkový přehled o internetových aktivitách ve své společnosti,“ řekl Walter Scott, výkonný ředitel firmy GFI.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?