Hlavní navigace

Google: 3 miliardy nainstalovaných aplikací na Androidu

16. 4. 2011

Sdílet

Na první miliardu nainstalovaných aplikací si Google počkal 20 měsíců. O pět měsíců později Android dosáhl dvou miliard instalací. Nyní jsou to již miliardy tři. Pokud se bude tempo nadále vyvíjet stejnou rychlostí, dočkáme se 4 a 5 miliard již příští týden.

Ke konci týdne to na tiskové konferenci oznámil Jeff Huber, viceprezident pro inženýrství ve společnosti Google, s tím, že počet instalací ze dvou na tři miliardy stoupl za pouhé dva měsíce. Huber také dodal, že počet nainstalovaných aplikací se v tomto čtvrtletí oproti poslednímu kvartálu předchozího roku navýšil o 50 procent. Internetový gigant každý den zaznamenává 350 000 nových aktivací smartphonů postavených na Androidu.

Pro srovnání, Apple první miliardy nainstalovaných aplikací dosáhl v dubnu 2009 a nyní již překročil hranici deseti miliard. Počet nově aktivovaných telefonů s Androidem je však mnohem vyšší, než počet nových iPhonů, takže se počítá s tím, že Google svého rivala brzy dožene. Apple v současné době nabízí přes 300 000 aplikací, Google jich má v Android Marketu přes 200 000.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?