Hlavní navigace

Google Assistent nebude, nahradil ho Gemini, už i v Česku ale bez češtiny

6. 6. 2024

Sdílet

Google Gemini - AI - mobilni aplikace Autor: Google

Google po několika měsících zpřístupnil mobilní aplikaci svého AI chatbota Gemini i v Evropě, včetně České republiky. Uživatelé si jej mohou stáhnout do zařízení s operačním systémem Android nebo jej používat v rámci iOS. 

Na Androidu může nahradit aplikaci chytrého asistenta Google Assistant (změna je vratná). Na iOS funguje ve formě nové karty v aplikaci Google.

Autor: screenshot, Lupa.cz

Na Androidu Gemini umí fungovat ve vrstvě nad dalšími aplikacemi a do určité míry dokáže reagovat na jejich obsah. Umí se také propojit s kancelářskými aplikacemi Googlu a pracovat s jejich daty – dokáže třeba shrnout obsah e-mailu v Gmailu a podobně. 

Aplikace má ale limity – neumí třeba popsat fotografii uloženou v galerii, protože nemá přístup k obrázkům v telefonu. Nedokáže ani rozpoznat obsah na obrátku, který má uživatel právě otevřený. Umí ale pracovat s fotkou, kterou uživatel prostřednictvím aplikace vyfotí. 

Aplikace Gemini zatím také nepodporuje český jazyk – konverzace tedy musí probíhat v angličtině (nebo jednom z dalších podporovaných jazyků).

Zakažte Facebooku, aby si na vašich příspěvcích vytrénoval svou AI Přečtěte si také:

Zakažte Facebooku, aby si na vašich příspěvcích vytrénoval svou AI

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality