Hlavní navigace

Google čelí tlaku na úplné stažení služby Street View z Velké Británie

24. 3. 2009

Sdílet

Google má se Street View v Británii další problémy

 

 

Organizace Privacy International podala na Google oficiální stížnost u britské instutuce zabývající se ochranou soukromí občanů Information Commissioner's Office (ICO). Stížnost se týká služby Street View, která funguje jako doplněk pro Google Maps a Google Earth. Street View byla ve VB spuštěna teprve minulý týden s počátečním pokrytím 36 000 km britských ulic ve 25 městech na území ostrovního státu.

 

Když byla služba Street View poprvé v roce 2007 spuštěna ve Spojených státech, okamžitě proti ní začaly bojovat skupiny ochránců lidského soukromí. Jako důsledek toho Google slíbil rozmazávat tváře lidí na zobrazených fotografiích. Přesto nyní Privacy International poukazuje na více jak 200 fotografií, na kterých nejsou obličeje lidí zamaskovány. Ředitel organizace řekl ke své stížnosti, že služba Street View způsobuje nesnáze a újmu mnoha Britům. „Žádáme, aby byla služba úplně vypnuta - alespoň dokud nebude ukončeno vyšetřování.“

 

Google na to zareagoval prohlášením, že ještě před spuštěním Street View v Británii získala firma souhlas ze strany ICO a nyní se snaží vyhovět veškerým požadavkům na ochranu soukromí osob. 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?