Hlavní navigace

Google Chrome pro Mac bude na začátku prosince

14. 11. 2009

Sdílet

Chrome pro Mac již za pár týdnů

Google plánuje uvolnit beta verzi svého prohlížeče Chrome pro počítače s Mac OS X již na začátku prosince. Na konferenci o rozšířitelnosti funkcí prohlížeče Chrome to uvedl Neil Baum, prokutový manažer týmu Chrome společnosti Google. Zákazníci firmy Apple se tak nejnovějšího prohlížeče dočkají již za pár týdnů. Nenechte se zmást tím, že jde „pouze“ o beta verzi. Google Chrome pro Windows byl teprve před dvěma měsíci povýšen z „hodnosti“ beta verze a i do té doby fungoval velmi spolehlivě a stabilně.

Již na začátku léta byla uvolněna verze Google Chrome pro Mac a Linux v řekněme prenatální fázi vývoje. Ta však nebyla kvůli své nestabilitě určena běžným uživatelům, ale pouze zkušeným vývojářům. Beta verze prohlížeče Google Chrome pro Linux je však stále tabu pro tiskové oddělení Googlu.

Google se snaží ze všech sil dohnat náskok konkurentů na trhu internetových prohlížečů a prozatím se mu to daří. Podle společnosti Net Applications ovládá momentálně okolo čtyř procent trhu. Překročení hranice deseti procent trhu má Google v plánu během roku 2011 a když vezmeme v potaz rychlost růstu počtu uživatelů browseru Chrome, není to rozhodně nereálný cíl.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?