Hlavní navigace

Google expanduje - bude obchodovat s elektřinou

19. 2. 2010

Sdílet

Google vstupuje na trh s elektřinou

Před pár dny Google zamítl spekulace o jeho možném vstupu na trh mobilních operátorů, nyní se však chystá na nákup a prodej elektřiny ve velkém. Google totiž včera získal povolení amerických úřadů na velkoobchod s elektrickou energií, o které si zažádal loni v prosinci. Firma to udělala prostřednictvím své dceřiné společnosti Google Energy.

"Požádali jsme o toto povolení, abychom byli lépe schopni zajistit energii pro vlastní operace Googlu, včetně našich datových center," vysvětluje smysl vstupu Googlu na trh s elektřinou tisková mluvčí Googlu Niki Fenwicková. Právě datová centra jsou obrovskými spotřebiteli elektrické energie a Google chce zajistit pravidelné dodávky energie pro tato zařízení.

Google se navíc zavázal k tomu, že bude využívat tolik energie z obnovitelných zdrojů, jak jen to bude možné. K tomu jim má pomoci také jejich vstup na trh, kde si bude moci internetový gigant přesně vybrat, odkud elektřinu chce.

Přestože v lednu Fenwick pro deník Wall Street Journal popřela, že by se Google chtěl stát skutečným velkoprodejcem elektřiny, tisková mluvčí zároveň nedokázala jasně říct, jaké tedy budou plány Googlu na trhu s elektřinou. Nechejme se tedy překvapit, co Google Energy vymyslí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?