Hlavní navigace

Google letos představí vlastní televizi, pomůže mu Sony a Intel

22. 5. 2010

Sdílet

Google na své vývojářské konferenci v San Francisku potvrdil spekulace, že chce uvést na trh vlastní televizi. Pomoci mu v tom mají firmy Sony, Intel a Logitech. První výtvor tohoto silného čtyřlístku by se měl dostat na trh navíc ještě letos na podzim.

Intel dodá do "chytré" televize speciální mikroprocesor, Sony samotnou "skořápku" včetně displeje, Google operační systém Android s internetovým prohlížečem Chrome a Logitech bezdrátovou klávesnici a speciální dálkový ovladač, který bude vyhovovat přepínání televizních kanálu i brouzdání po internetu.

Google TV má nabídnout možnost současně prohlížet webové stránky a dívat se na televizi. Propojení těchto dvou světů má jít ale ještě výrazně dál. Příkladem může být webové prohlížení televizního programu, ve kterém stačí označit požadovaný film či seriál a nastavit jeho automatické nahrání na disk, až na dané televizní stanici poběží.

"Je to o vytvoření něčeho více než jen pouhé televize," řekl tiskový mluvčí Googlu v San Francisku. Přestože je i nadále Google TV zahalena tajemstvím, mnozí analytici ji již nyní velký úspěch, a to jak finanční, tak technologický.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?