Hlavní navigace

Google oficiálně končí se službou Buzz

16. 10. 2011

Sdílet

Google Buzz, jenž byl spuštěn v únoru minulého roku, měl umožňovat sdílení videa, fotografií, aktualizací a odkazů s přáteli na Gmailu. Google chtěl se svou službou Buzz uspět díky speciálnímu algoritmu, jenž měl sám určovat, které aktualizace statusů mají být přátelům ukazovány přednostně a které nikoliv. Google Buzz také sám od sebe inteligentně vybíral lidi, s kterými si daný uživatel psal nejvíce e-mailů a automaticky následoval jejich aktualizace.

To se však pro Google stalo obrovským problémem kvůli ochraně soukromí. Případem se dokonce začala zabývat americká Federální komise pro komunikaci. Google se za tyto problémy omluvil a opravil je, pověst Buzz však v té době byla již značně pošramocená.

Na druhou stranu, analytici se shodují, že by Google Buzz neuspěl nejspíše ani v případě, že by problémy s ochranou soukromí neměl, jelikož se nedokázal dostatečně odlišit od Facebooku nebo Twitteru. Nutno dodat, že si Google nemusí z ukončení provozu Google Buzz dělat vrásky, velmi rychle jej totiž nahradila nová sociální síť pojmenovaná Google+, jež se nedávno otevřela široké veřejnosti. A ta je na rozdíl od Buzzu daleko úspěšnější - během pár měsíců ji začaly využívat desítky milionů lidí.

 

Úvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?