Hlavní navigace

Google posílí službu Picasa, koupil pro ni online editor obrázků Picnik

3. 3. 2010

Sdílet

Google vylepší svou obrázkovou službu Picasa

Google oznámil akvizici společnosti Picnik, která vyvíjí online editor obrázků a fotografií. Využít ho bude chtít internetový gigant především pro svého správce fotografií Picasa. Za kolik Google Picnik koupil zveřejněno nebylo.

Picnik je malá společnost s dvacítkou zaměstnanců fungující přibližně pět let. Jejím hlavním výtvorem je stejnojmenný online editor obrázků, který lze spustit přímo ve webovém prohlížeči. Picnik dokáže upravovat obrázky a jejich grafické parametry pomocí řady nástrojů, které jsou obvyklé spíše u klasických "stolních" editorů.

Picnik navíc již spolupracuje nejen s webovou službou Picasa, ale také s konkurenčním Flickrem (pod střechou Yahoo) a dokonce i Facebookem. Bude tedy jistě zajímavé sledovat, jak bude tato spolupráce pokračovat po zmíněné akvizici.

Google koupí Picniku pokračuje v loni nově nastavené strategii, která je založena na investicích do menších rychle se rozvíjejících společností postavených na skvělém nápadu. Picnik je již osmou firmou tohoto typu, jež Google koupil od loňského září.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?