Hlavní navigace

Google spustil nový engine svého vyhledávače. Jmenuje se Caffeine

14. 8. 2009

Sdílet

Google spouští Caffeine

Již celé tři roky uplynuly od doby, kdy Google naposledy aktualizoval architekturu svého vyhledávače a není se tedy čemu divit, že přichází se zbrusu novým enginem Caffeine. Na první pohled zřejmě běžný uživatel téměř žádnou změnu nepozná, ale postupem času si možná všimne rozdílu ve vyhledávání. Google totiž od nové architektury Caffeine slibuje rychlejší vyhledávání přinášející přesnější výsledky. To můžeme ostatně po krátkém testování potvrdit i my. Zkusit rozdíl mezi Caffeinem a „Decafem", jak Google nyní nazývá svůj starší vyhledávací engine, si může každý na stránce comparegoogle.com.

Před nedávnem spustila nový vyhledávač Bing konkurenční společnost Microsoft, jež tak chtěla nastartovat postupný proces dohnání náskoku Googlu na trhu internetových vyhledávačů. A nutno uznat, že se to Microsoftu začalo i dařit a podíl vyhledávače Bing nadále roste. Samozřejmě je jeho podíl stále řádově menší oproti Googlu, přesto má však potenciál na to, aby se stal černou můrou vývojářů konkurenčního Googlu.

A reakce Googlu na Bing? Nový engine Coffeine, který je sice vyvíjen již delší dobu, ale úspěch Bingu ho ve vývoji jistě trochu postrčil. Z růstu kvality konkurence vyhledávače Google se mohou těšit všichni uživatelé, jelikož to znamená pro vývojaře největšího světového vyhledávače výrazné zvýšení tlaku na jeho neustále zlepšování.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?