Hlavní navigace

Google spustil zkracovač webových odkazů

15. 12. 2009

Sdílet

Goo.gl, aneb jak zkrátit příliš dlouhé www odkazy

Google přichází s novou službou Goo.gl, která má za úkol zkracovat příliš dlouhé odkazy na internetové stránky. Prozatím ale nemůžou novinky využít běžní uživatel skrze webový prohlížeč, ale dá se předpokládat, že jim to bude brzo umožněno.

Podobná služba není v podstatě nic nového, jelikož podobný nástroj najdete i na českých webech jako je třeba zkracovac.vsevjednom.cz. Na takovýchto stránkách zadáte do uvedeného pole dlouhou adresu webového odkazu a on ji příslušně zkrátí. Po zadání například tohoto odkazu http://pcworld.cz/novinky/upc-hlasi-pretlak-zajemcu-o-vysilani-skrze-jeji-kabely-vyhlasuje-proto-vyberove-rizeni-8501 do nástroje na výše zmíněné adrese, získáte nový a výrazně kratší odkaz http://sux.cz/63f7.

Užitkovost takovýchto nástrojů se zvyšuje se stále rostoucí popularitou společenských sítí typu Facebook a Twitter, jelikož když chcete do svého statusu uvést odkaz na zajímavé video či článek, nezůstane vám obvykle už dost místa i pro krátkou popisku. Google si je toho dobře vědom a přestože je jasné, že nejde o jeho originální nápad, určitě díky své známosti výrazně zvýší používání zkratek webových odkazů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?