Hlavní navigace

Google svůj Nexus One v Číně nepředstaví

24. 2. 2010

Sdílet

Google Číňanům neukáže svůj telefon Nexus One

Společnost Google odvolala konferenci v Pekingu, na které měla oficiálně představit čínským vývojářům, distributorům a novinářům svůj inteligentní telefon Nexus One. Akce se přitom měla konat již příští týden. Informaci přinesla agentura Reuters s odkazem na dobře informovaný, avšak anonymní zdroj.

Příští týden tak Google představí Nexus One zřejmě jen v Hongkongu a na Tchaj-wanu, přestože měl původně v prvním březnovém týdu představit Nexus One na všech klíčových trzích v jihovýchodní Asii, tedy především v Číně. "Kdyby Google neměl problémy s čínskou vládou, uspořádal by podobnou akci i v Číně," uvedl zdroj Reuters. Více informací však neposkytl, jelikož by to mohlo ještě více narušit aktuálně špatné vztahy mezi čínskou vládou a Googlem.

Google v lednu oznámil, že zvažuje úplné stažení svých aktivit z Číny z důvodu série čínských útoků na servery Googlu a také kvůli silné cenzuře vyhledávání na čínském internetu, kterou je podmíněno působení firmy v Číně. Dalším nemalým důvodem je jistě ale také to, že se Google nedokázal prosadit na tamním trhu vyhledávačů, kde suverénně vládne Baidu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?