Hlavní navigace

Google testuje nový způsob vyhledávání obrázku

18. 11. 2009

Sdílet

Vyhledávní obrázku přes Google trochu jinak

Zbrusu nový způsob vyhledávání obrázků nyní testuje Google ve svém výzkumném oddělení Google Labs. Projekt s názvem Google Image Swirl se soustředí na vyhledávání skupin obrázků podle jejich skutečného grafického obsahu a ne pouze jeho popisu. Swirl si můžete vyzkoušet zde v Google Labs.

Po zadání hledaného slova se uživateli nejprve zobrazí 12 podskupin obrázků. V naší ukázce jsme zadali New Zealand a výsledkem hledání byly skupiny obrázků zobrazující jeho mapy, vlajku a úchvatné přírodní scénerie.

Po rozkliknutí skupiny obrázku zobrazujících Mitre Peak se zobrazí síť obrázku, které mají s touto oblastí něco společného. Navazující obrázky se pak mohou ještě dále větvit.

Google Image Swirl je poměrně převratnou novinkou, ale jde pouze o testovací verzi v Google Labs, takže může trvat ještě dlouhou dobu, než bude implementován do "běžného" vyhledávače Google. Samozřejmě se také může stát, že Google projekt úplně zruší a už o něm nikdy neuslyšíme. Proto bychom neměli čekat a vyzkoušet ho co nejdříve.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?