Hlavní navigace

Google TV a Chrome OS vyráží do boje s Apple TV a iPadem

8. 9. 2010

Sdílet

U Google TV chce Google zvolit stejný přístup jako u svého operačního systému Android - vytvořit produkt, který poběží na zařízení od různých výrobců. Google TV je ve své stávající formě založena na Androidu 2.1 - je však možné, že v době spuštění služby tato poběží na verzi 2.2 (Froyo). Speciální distribuce Androidu 2.1 pro Google TV je opatřena Flashem 10.1 a webovým prohlížečem Chrome. Vydání set-top boxu s Google TV již ohlásil Logitech.

A co že Google TV přinese? Podle Schmidta uživatelům zprostředkuje internetová videa na televizoru, mluví se především o placených filmech a seriálech. Obsah pro svou službu Google nebude prý vytvářet sám. "Budeme spolupracovat s jinými společnostmi, ale je velmi nepravděpodobné, že bychom něco produkovali sami," řekl Schmidt. Google TV by měla být přímou konkurencí Apple TV, která také umožňuje přijímání videa z internetu.

Apple TV je však uzavřeným hardwarovým/softwarovým řešením, které vyrábí pouze Apple. Oproti tomu Google TV bude o poznání otevřenější (i co se dostupného obsahu týče). Je však otázkou, zda tyto služby uspějí - starších modelů Apple TV se mnoho neprodalo. Eric Schmidt včera také oznámil, že jeho operační systém Chrome je připraven a tablety na něm postavené se zcela jistě objeví na podzim.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?