Hlavní navigace

Google urychluje přijímání emailů pro iPhone a Windows Mobile

27. 9. 2009

Sdílet

Windows Mobile i Apple iPhone budou dostávat emaily okamžitě

Nový vylepšovák z dílny Googlu by měl všem uživatelům iPhone a telefonů s Windows Mobile zaručit okamžité přijímání emailu v jejich Gmail schránce. Doposud mezi odesláním a přijetím emailu na mobilním zařízení nastávala prodleva 15 až 30 minut.

Google a Apple nejsou moc velcí kamarádi pokud jde o aplikace pro iPhone, čímž trpí mnoho uživatelů při práci s nejedením programem či službou. Kvůli stále rostoucí rivalitě se Google nijak výrazně nesnažil o to, aby jeho Gmail fungoval co nejrychleji speciálně na iPhonech. Místo toho jednoduše převzal jednu z funkcí Applu, jež je zabudovaná v jeho iPhonech a urychluje přijímání zpráv skrze Microsoft Exchange, a upravil ji pro své potřeby.

V tomto případě se neočekávají žádné výrazné námitky ze strany zástupců firmy Apple, kteří jsou si dobře vědomi nutnosti co nejvíce urychlit právě přijímání emailů na jejich zařízeních iPhone. Nedostatečná integrace s emailovými službami byla jedna z hlavních výtek proti používání iPhone pro pracovní účely. Většinu těchto problému však Apple vyřešil vydáním nového firmware iPhone 3.0.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?