Hlavní navigace

Google uschoval data získaná z nezabezpečených WiFi sítí

27. 5. 2010

Sdílet

Společnost Google vydala oficiální stanovisko k problematice sesbíraných dat z nezabezpečených WiFi sítí. O tomto problému jsme vás informovali v tomto článku:

http://pcworld.cz/Videos/google-pri-mapovani-pro-street-view-nevedomky-sbiral-citlive-informace-10464

 

Oficiální vyjádření společnosti Google k aktuální situaci:

„Na základě žádosti úřadů na ochranu osobních údajů z Irska, Dánska a Rakouska můžeme potvrdit, že jsme vymazali data, která byla v těchto zemích omylem sesbíraná z nezabezpečených WiFi sítí. Rovněž můžeme potvrdit, že v souladu s požadavky uchováváme data z Belgie, Francie, Itálie, Španělska, Německa, Švýcarska a České republiky.

Vzhledem k tomu, že ohledně mazání dat panují jisté nejasnosti (například jeden z úřadů na ochranu osobních údajů změnil instrukci z „vymazat“ na „uschovat“ během pouhých 24 hodin), pokládáme za rozumné zbývající data uchovat, dokud problémy nebudou vyjasněny a vyřešeny.

Znovu bychom chtěli zmínit, jak už jsme dříve uvedli na oficiálním blogu Google, že intenzivně spolupracujeme s úřady na ochranu osobních údajů ve všech relevantních zemích, abychom zodpověděli všechny dotazy, které jsou pro ně relevantní.“

Související článek na blogu Google:

http://googleblog.blogspot.com/2010/05/wifi-data-collection-update.html

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?