Hlavní navigace

Google: YouTube byl plně živen pirátským obsahem

17. 4. 2010

Sdílet

Viacom vytáhl proti Googlu jeho stará prohlášení o YouTube

Mediální skupina Viacom (vlastnící například MTV) během soudního procesu proti firmě Google předložila nové důkazy, ve kterých údajně Google sám přiznává, že "YouTube byl plně živen pirátským obsahem". Společnost Viacom zažalovala Google již v roce 2007 za porušování jejich autorských práv portálem YouTube.

Mezi novými důkazy jsou například tajné dokumenty, ve kterých Google označil aktivity serveru YouTube jako "play first, deal later".  Google se ale brání tím, že tyto dokumenty pocházejí ještě z doby, kdy server YouTube nepatřil pod křídla internetové giganta (akvizice proběhla v roce 2006). Zmíněná označení jsou navíc podle Googlu absolutně vytržena z kontextu.

Viacom krom žaloby za porušení autorských práv viní Google také z toho, že podporoval uživatele YouTube v uploadování pirátských kopií na video server a chtěl si tak zlepšit vyjednávací pozici o poplatcích za pozdější legální přehrávání videí. Google se k tomuto zatím oficiálně nevyjádřil a kritizuje Viacom za to, že se snaží soudní spor přenést do médií.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?