Hlavní navigace

Grafické karty ATI Radeon pohánějí již více než polovinu notebooků

21. 8. 2009

Sdílet

AMD ovládla trh grafických karet pro přenosné počítače

Společnost AMD ohlásila, že podle nejnovějších průmyslových údajů grafické procesory ATI Mobility Radeon Premium pohánějí více než polovinu dnešních notebooků s dedikovanými grafickými kartami. Údaje o mobilních dedikovaných grafických kartách odhalují 36,5% nárůst tržního podílu a 87,27 % mezikvartální vzrůst jejich odbytu v první polovině roku 2009. Společnost AMD je nyní se svým celkovým 53% podílem na „nejvyšší příčce" trhu dedikovaných mobilních grafických karet.

 

„S narůstající poptávkou zákazníků po vyšších grafických schopnostech svých notebooků je rovněž očekáván růst na trhu s dedikovanými grafickými kartami," řekl dr. Jon Peddie, zakladatel a ředitel společnosti Jon Peddie Research. „Nárůst obratu ve druhém kvartálu tohoto roku a růst tržního podílu mobilních dedikovaných grafických karet je následkem zákaznické obliby práce s grafikou a snahou výrobců o uspokojení poptávky v předvečer tradičně nejrušnějšího období roku."

 

„AMD pilně pracovalo na představení technologie, která by lidem poskytla nepřekonatelný vizuální zážitek na notebookových platformách a nejnovější tržní údaje hovořící o fenomenálním nárůstu prodeje notebooků vybavených grafickými kartami to potvrzují," řekl Matt Skynner, viceprezident a generální ředitel divize GPU společnosti AMD. „Blížíme se k období návratu do školy a k době svátků, navíc se blíží nový operační systém Microsoft Windows 7. AMD pokračuje v poskytování řešení pro trh s mobilními dedikovanými grafickými kartami a notebooky vybavenými grafickými procesory ATI Mobility Radeon."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality