Hlavní navigace

Heidi Klum nejnebezpečnější celebritou na webu

19. 9. 2011

Sdílet

Již pátý rok za sebou analyzovali výzkumníci společnosti McAfee populární hvězdy z kultury a další osobnosti nejčastěji zmiňované v médiích, ať už jde o politiky, zpěváky, modelky nebo herce Hollywoodu, jejichž popularitu útočníci zneužívají ve snaze infikovat počítač uživatele.

Letošní žebříček Most Dangerous Celebrities ukazuje, že při vyhledávání na webu hrozí největší riziko podvodných stránek v případě hereček a modelek, naopak nejbezpečnější jsou weby týkající se sportovců a zpěváků.

V top desítce drtivě převládají ženy, největší riziko představuje letos bývalá modelka Victoria Secret a manželka zpěváka Seala Heidi Klum, která se objevila v poslední době v mnoha reklamních spotech. Podvodné stránky často slibují, že uživatel zde najde její videa, obrázky nebo spořiče obrazovky. Pokud do vyhledávače zadáte dotazy jako „Heidi Klum”, „Heidi Klum and downloads”, „Heidi Klum and screensavers”, „Heidi Klum and hot pictures”nebo Heidi Klum and videos“, 9 % vrácených odkazů povede na weby, které se snaží distribuovat malware nebo se dopouštějí jiných podvodných aktivit. Americká herečka a Cameron Diaz, která byla nejnebezpečnější celebritou v loňském roce, se letos umístila na 2. místě. Britský moderátor Piers Morgan na 3. místě je v tomto žebříčku nejnebezpečnějším mužem.

Internetoví podvodníci s oblibou využívají jména celebrit, aby uživatele přilákali na weby, které šíří škodlivý software nebo se snaží o jiné podvody. V letošním roce si oblíbili např. techniky využívající zkracovaných URL; tyto odkazy se virálně šíří především v sociálních sítích. Celkový podíl podvodných webů o celebritách oproti loňskému roku mírně klesl.

Žebříček nejnebezpečnějších celebrit pro rok 2011 je následující:

heidi klum

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?