Hlavní navigace

Herní konzoli PlayStation 3 se daří, prodáno bylo již 38 milionů kusů

18. 9. 2010

Sdílet

Japonská společnost Sony se může pochlubit již 38 miliony prodanými kusy herní konzole Play Station 3, přičemž v 12měsíčním období do konce března příštího roku je plánován celkový odbyt 15 milionů těchto zařízení. Při rozhovoru s agenturou Reuters Kaz Hirai uvedl: „Na konci srpna vypadaly prodeje poněkud lépe, než jsme očekávali.“

Jen pro srovnání, herních konzolí Xbox 360 konkurenční společnosti Microsoft bylo doposud prodáno okolo 40 milionů kusů a vůbec největší popularitě se těší zařízení Wii společnosti Nintendo s prodejem přesahujícím 72 milionů kusů.

Dalším úspěchem společnosti Sony je dosažení 30 milionů přihlášených uživatelů aktivně využívajících herní online platformu PlayStation Network. Díky této službě si mohou uživatelé vychutnat hry pro více hráčů, stahovat demoverze, nebo přistupovat k různým multimédiím.

Kromě statistických údajů taktéž společnost Sony na aktuálně probíhajícím japonském herním veletrhu oznámila, že 21. září vydá aktualizaci pro PS3 umožňující přehrávání Blu-Ray 3D videí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?