Hlavní navigace

Honzovahypoteka.cz: První on-line tržiště s hypotékami

19. 8. 2009

Sdílet

Honzovahypoteka.cz spuštěna

Společnost honzovahypoteka.cz začala nabízet netradiční služby v oblasti poskytování hypotečních úvěrů. Na on-line tržišti s hypotékami honzovahypoteka.cz jsou na jednom místě zastoupeny všechny banky, které poskytují hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření. „Finanční ústavy zatím reprezentuje 130 hypotečních makléřů a pracovníků bank, do budoucna by jejich počet měl vzrůst až na pět set," řekl Jiří Paták, obchodní ředitel serveru honzovahypoteka.cz. Honzovahypoteka.cz nabízí i refinancování hypotečních úvěrů nebo konsolidaci dluhu. Služba je pro uživatele bezplatná, společnost generuje zisk od makléřů, kteří obchod uzavřou.


Na rozdíl od ostatních podobných projektů je služba honzovahypoteka.cz unikátní v tom, že na každou poptávku reagují „živí" makléři z různých bank a nikoli automat, který nabídku sestaví podle předem daných tabulek. „Makléři vědomě soutěží o zájem poptávajícího, což vytváří velmi tržní prostředí a tlačí ceny hypoték na minimum. Honzovahypoteka.cz představuje univerzální platformu pro obchodování s hypotékami, která snadno a přehledně propojí makléře se zájemci o hypotéku," uvedl Jiří Paták.


Společnost honzovahypoteka.cz se bude zabývat pouze rozvojem služeb hypotečního tržiště: „Budeme zachovávat striktní neutralitu vůči všem obchodujícím makléřům. O oblibě jednotlivých poskytovatelů hypoték budou rozhodovat sami uživatelé," zdůraznil Paták.


Neobvyklý název honzovahypoteka.cz vyjadřuje klíčovou myšlenku nové společnosti: „Buďte líní, ale chytří jako český Honza. Zájemci o úvěr nemusí běhat po bankách, mohou se snadno zorientovat přes internet a vybrat si tu nejlepší nabídku. Hypotéka je ve své podstatě velmi jednoduchý produkt, ze kterého není třeba dělat složitou finanční službu," dodal Jiří Paták.

Alternativu představuje také služba Hypoman, která na rozdíl od Honzovahypoteka.cz nabízí osobní jednání s kvalifikovanými poradci tváří v tvář. Odborníci přijednou za klientem do jeho bydliště nebo do práce, aby neztrácel čas cestováním, a společnými silami naleznou optimální řešení financování bydlení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality