Hlavní navigace

HP inovuje TouchSmart PC s dotykovým ovládáním

22. 9. 2010

Sdílet

Charl Snyman, viceprezident a generální manažer, HP Personal Systems Group, říká, že každá generace počítačů TouchSmart je odrazem toho, jakou zpětnou vazbu získá jeho společnost od zákazníků a inovovaný byl i ovládací software.

Nejnovější verze softwaru HP TouchSmart mění desktop na vlastní plátno, umožňující uživatelům volně přetahovat aplikace, hudbu, fotografie, videa a obsah webu přímo na ploše jako „magnety.“ Vícevrstevné tapety mají přinést hloubku a perspektivu displeje zatímco lepší vyhledávací a zobrazovací funkce mají umožnit snadněji nacházet aplikace pomocí dotyky prstu.

Kromě stávajících aplikací, jako Twitter a HP MusicStation od Omnifone, je aktualizovaný software nyní vybaven vestavěnou dotykovou Facebookovou aplikací. Uživatelé mohou vytvářet např. vlastní video pozdrav a poslat ho přímo na zeď svého známého ve Facebooku.

Kromě toho HP dnes představila HP Application Store, který poskytuje přístup k aplikacím zdarma včetně těch předplacených a to od partnerů, jako jsou Ubisoft, Marvel Comics a Cartoon Network.

Čtvrtá generace HP TouchSmart PC se vyznačuje 20palcovým displejem na stojanu, který je možný naklonit až o 30 stupňů. Vestavěný bezdrátový LAN, webkamera, přední reproduktory a TV tuner kladou důraz na multimediální využití počítače. Výbavu doplňuje AMD Vision procesor, grafická karta NVidia s až 2 GB celkově dostupné grafické paměti a velkokapacitní disk 750 GB.

Model HP Omni pak staví na all-in-one designu a snižuje počet potřebných kabelů na 1 napájecí kabel, místo až 13 kabelů u klasických počítačů.  Je vybaven 20 palcovým displejem, technologií AMD Vision, grafikou ATI Radeon a prostorem na pevném disku až 750 GB. HP Omni 100 disponuje také aktuální verzí softwaru HP MediaSmart.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?