Hlavní navigace

HP má svůj nejtenčí a nejlehčí notebook, podívejte se na něj

8. 1. 2016

Sdílet

Jde o vůbec nejtenčí business notebook všech dob: je tenký pouze 12,4 mm – což je méně než baterie typu AA – a s váhou nižší než jeden kilogram.

EliteBook Folio je notebook s úhlopříčkou 12,5 palce (31,75 cm) z aluminiového šasi opracovaným diamantovým CNC strojem. Výsledkem je velice tenký design, který je zároveň odolný. Stejně jako celá rodina zařízení Elite je i EliteBook Folio navržen tak, aby prošel testy MILD-STD, ve kterých podstoupil celkem 120 000 hodin testování.

Notebook nabízí kloub s rotací 180 stupňů, díky čemuž lze notebook plně rozevřít. Počítač je vybaven plnohodnotnou klávesnicí HP Premium Keyboard, clickpadem podporujícím ovládání gesty z Windows 10 a dvěma porty USB-C se standardem Thunderbolt 3. Volitelný HP USB-C Travel Dock umožňuje zbavit se kabelů.

Bezrámečkový skleněný displej modelu EliteBook Folio je možné objednat ve volitelné variantě s rozlišením Ultra HD (UHD) 4 s detailním propracováním umožněným hustotou 352 pixelů na palec. UHD panel dokáže zobrazit 95 procent z Adobe RGB škály.

Počítač je vybaven operačním systémem Windows 10 Pro a je postaven na šesté generaci procesoru Intel Core M vPro, to podle výrobce dodává EliteBooku Folio provoz bez ventilátoru a až 10 hodin životnosti baterie.

Společnost HP ve spolupráci s akustickými inženýry od Bang & Olufsen vyladila audio výkon s důrazem na prostorové řešení notebooku, což zvýšilo o 40 % hlasitost oproti předchozím HP zařízením, díky čemuž lze Folio použít jako skupinový reproduktor. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?