Hlavní navigace

HP: devět nových notebooků pro malé firmy i velké společnosti

17. 5. 2010

Sdílet

Přírůstky do portfolia notebooků HP zahrnují:

—    Řada HP ProBook 6555b nabízí VISION Pro technologii od AMD, která poskytuje výkon s ohledem na náklady, zatím co bezpečnostní prvky notebooku údajně zajišťují vyšší zabezpečení v mobilní prostředí.

—    Řada HP ProBook 6450b/6550b nabízí flexibilní dokování a volitelnou baterii s výdrží až 16 hodin provozu, dále zvýšenou spolehlivost a také rozšířené možnosti zabezpečení.

—    Řada HP ProBook 4525s přichází s leštěným hliníkovým povrchem v barvě kaviár nebo bordeaux. Notebook také nabízí řadu konfigurovatelných sestav, včetně nových procesorů AMD řady Phenom II, Turion II a Athlon II.

HP dále uvádí, že notebook vybavený novým procesorem  AMD Phenom II TM Dual-Core N620, má až o 69 procent vyšší výkon než předchozí generace notebooků HP poháněných procesory AMD a jeho baterie nabízí až o 24 procent delší životnost.

Nové notebooky HP ProBook 6450b a HP ProBook 6550b nabízejí procesory Intel Core  i7, i5 a i3. Core i7 a Core i5 obsahují Intel turbo boost technologii, která optimalizuje výkon CPU podle aktuálního využití notebooku.

Uživatelé mají na výběr mezi high-definition (HD) (5) LED podsvícenými displeji o úhlopříčkách 35,6 cm (14") (6450b) a 39,6 cm (15,6") (6550b/6555b). Dále jsou k dispozici možností bezdrátového připojení, včetně HP Mobile Broadband a volitelně i duální ukazovací zařízení.

Mezi další vlastnosti patří možnost volby z nabídky baterií, včetně 12článkové baterie, dále eSATA / USB 2.0 combo port a volitelně podpora dvou pevných disků.

Všechny nové HP ProBook řady „b“ mají klávesnice odolné proti polití a s odvodnými kanálky. To pomáhá chránit citlivé elektronické součástky a klíčové komponenty proti náhodnému poškození vodou tím, že kombinuje tenkou vrstvu filmu Mylar pod klávesnici s vypouštěcím systém, který odvádí kapaliny otvorem ve spodní části notebooku.

Všechny notebooky ProBook řady „b“ jsou navrženy pro práci s nedávno představenými dokovacími stanicemi HP 90W a HP 120W Advanced Docking Stations. Dokovací stanice se připojí k notebooku a odstraní tak nutnost připojovat a odpojovat periferní zařízení nebo příslušenství do notebooku při každém jeho použití.

HP ProBooky řady „s“ jsou vybaveny novými ovládacími prvky multimédií a obsahují předinstalovanou sadu aplikací ArcSoft TotalMedia Suite pro přehrávání, úpravy a tvorbu video a audio souborů. Obsahují také ClickPad Gestures pro navigaci v dokumentech.

Notebooky řady „b“ a „s“ dále obsahují několik profesionálních inovací HP, včetně předinstalovaného softwaru HP Power Assistant, který uživatelům umožňuje monitorovat spotřebu energie, a aplikaci Central Management for HP ProtectTools, která nabízí vzdálené řízení bezpečnosti, nasazení, monitorování a auditu z jednoho místa. Central Management for HP ProtectTools poběží na noteboocích HP, ale i na jiných standardních noteboocích, takže administrátoři mohou spravovat všechny notebooky ve svém prostředí prostřednictvím jedné  softwarové aplikace.


Ceny a dostupnost

Dostupnost produktů se bude lišit podle regionu a země. HP ProBook 6555b by měl být k dispozici v červnu s doporučenou koncovou cenou od 18490 Kč s DPH. HP ProBook 6450b a 6550b by měly být k dispozici v červnu s doporučenou koncovou cenou začínající na 21890 Kč, respektive 21990 Kč s DPH. HP ProBook 4525s by měl být k dispozici v polovině května s doporučenou koncovou cenou začínající na 16190 Kč s DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?