Hlavní navigace

Huawei představil nové cloudové finanční řešení

7. 9. 2016

Sdílet

Nová inovace je založena na platformě Huawei FusionCloud a na prvním dvaatřicetisoketovém elementárním serveru na světě s názvem KunLun, integrovaném v rámci předešlého světového bankovního systému - Infosys Finacle, který obsahuje celou řadu produktů, jako jsou základní bankovní systém, online banking, mobile banking, management vztahů se zákazníkem a správa majetku.

„Spolupráce mezi společnostmi Huawei a Infosys nám umožní lépe chápat potřeby zákazníků a také vytvářet infrastrukturu informační technologie na základě tržních požadavků. Toto partnerství nám umožní spojit inovace s detailními zkušenostmi v oboru a zabezpečit společný vývoj řešení,“ řekla při představování řešení na konferenci Huawei Connect 2016 Diana Yuan, prezidentka marketingu prodeje technologií v rámci Enterprise Business Group společnosti Huawei (Enterprise BG).

Bankovnictví 3.0 radikálně změní chování světa, zákazníků a spotřebitelů. Bankovní karty ani hotovost už nebudou existovat. Zákazníci už nebudou využívat banku jako finanční kanál. Namísto toho se bankovnictví stane životním stylem.

A banky se s touto změnou spotřebitelského paradigmatu musí vyrovnat a využívat technologie, jako jsou mobilní internet, inteligentní přístroje a interakce zařízení, aby se zákazník dostal do centra procesů. V podstatě to znamená, že banky musí revolučně změnit své pobočky, procesy, řízení a systémy. Pomocí inovací dokáží banky zvýšit efektivitu, zlepšit zákaznickou zkušenost, dosáhnout oboustranně výhodné situace stejně jako nové konkurenceschopnosti v éře digitalizace.

Řešení od Huawei v oblasti financí se v současnosti soustředí na tři hlavní oblasti: platforma, data a služby. Pokrývají všechny procesy (vstupní, středové a výstupní) včetně finančního cloudu, velkých dat, kontroly rizika v reálném čase, upgradu serveru, mobilních financí, základních účetních dat a urychlení uzávěrky. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?