Hlavní navigace

Huawei se posunul na druhé místo mezi výrobci smartphonů

1. 8. 2018

Sdílet

Celkově trh smartphonů opět klesal, byť má analytická společnost IDC, od které níže uvedená data pocházejí, za to, že se nakonec odrazí ode dna a bude opět růst.

Pokud jde o obchody ve Spojených státech, neměla firma Huawei právě nejlepší rok. Zkrachovala jí jednání o partnerství s tamními velkými operátory AT&T a Verizon a kromě toho jí situaci zkomplikovalo varování šéfů amerických rozvědek před používáním jejích zařízení. Nic z toho však byznys čínského výrobce zjevně příliš neovlivnilo, a tak se Huawei stává druhým největším prodejcem smartphonů na světě. Na úkor Applu.

Nejnovější zpráva IDC ukazuje, že Huawei ve druhém čtvrtletí 2018 dodal 54,2 milionu smartphonů, čímž získal svůj dosud největší podíl na trhu, a to 15,8 procent. Dodal o téměř 13 milionů více chytrých telefonů než Apple, který klesl na třetí místo žebříčku.

IDC uvádí, že úspěch Huawei lze připsat jeho dominanci na čínském trhu, jakož i uvádění nových technologií typu GPU Turbo.

Na horní příčce žebříčku se nic nemění, zde stále dominuje jihokorejský Samsung, byť jeho dodávky meziročně poklesly o 10 procent na 71,5 milionu jednotek. Společnost ve své nejnovější finanční zprávě z klesajících tržeb vinila prodeje vlajkové lodi Galaxy S9, které byly pomalejší, než očekávala.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?