Hlavní navigace

Huawei v Číně vyhrál patentový spor se Samsungem

13. 1. 2018

Sdílet

Zatímco ve výše zmíněném případě se ještě úplně nerozhodlo, jeden z bojů Samsungu už skončil – jen ne v jeho prospěch. Už od roku 2016 Samsung a Huawei bojují u soudu v případu, kdy druhá z firem obviňuje tu první z porušování „více“ patentů týkajících se bezdrátové komunikace.

Bohužel pro Samsung čínský soud v Šen-čenu rozhodl, že společnost patenty Huawei opravdu porušovala. Soud uvedl, že Samsung je „očividně na vině“ a „schválně zdržoval vyjednávání“, která začla už v roce 2011, uvádí portál Phys. Na základě rozsudku musí Samsung soudu zaplatit „malý poplatek“ a okamžitě přestat prodávat nebo vyrábět jakékoliv produkty využívající patentovanou technologii Huawei.

Není jasné, kolik ze zařízení Samsungu danou technologii využívalo – soud svým rozhodnutím nezakázal prodej nebo výrobu konkrétních modelů – ale pro společnost by přesto mohlo jít o vážný problém, vezmeme-li v úvahu velikost trhu smartphonů v Číně.

Samsung již každopádně vydal svoje vyjádření, v němž uvádí, že „si rozhodnutí soudu zevrubně nastuduje a stanoví vhodnou reakci“.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?